Вторник, 07.07.2020, 21:28
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Фізіотерапія

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Ультрафіолеотове опромінення.

Датському вченому фізіотерапевту Нільсу Фінзету присвоєна Нобелівська премія за використання ультрафіолетових променів для лікування шкірних захворювань. Фінзет детально вивчив дію світла на організм людини. Він доказав, що червоне світло, прискорюючи загоєння ран, запобігає утворенню рубців, а  ультрафіолетове світло має бактерицидну дію і впливає на кров, нервову систему, сприяє росту волосся.

Світлолікування - вид фізіотерапії, який використовує з лікувальною і профілактичною метою різні джерела світла. Світло має властивість електромагнітної хвилі і потоку електронів. Потік фотонів взаємодіє з речовинами і супроводжує фотохімічний і фотоелектричний ефект. Під впливом ультрафіолетового світла виникає еритема. Це є асептичне запалення шкіри. При цьому посилюється крово - та лімфообіг, підвищується температура тканин, прискорюються реакції обміну речовин і гормонів.

Розрізняють місцеве і загальне ультрафіолетове опромінення.

Показання для місцевого УФ - опромінення : захворювання внутрішніх органів (пневмонія, бронхіт, гастрит), захворювання нервів та м’язів (радикуліти, неврити, міозити), хвороби шкіри (бешиха, псоріаз, піодерміти), хірургічні хвороби (післяопераційні рани, гематоми, переломи, інфіковані рани і інші).

Протипоказання до лікування методами ультрафіолетової еритеми: злоякісні пухлини, схильність до кровотеч, гіпертиреоз, червоний вовчак, захворювання крові, недостатність кровообігу І та ІІ ступеня.

Методика місцевих еритемних опромінювань і техніка проведення процедур.

Опромінення проводять полями після визначення біодози. Біодоза – це час, при якому виникає еритема. Одне опромінення поля не повинно перевищувати 800 – 1000 см. кв.  Віддаль між тілом і лампою 50- 25 см. Час опромінення одного поля 2- 3 біодози. Послідуюче опромінення цього ж поля проводять через 2- 3 дні, коли згасне еритема. Послідуючу дозу збільшують на ½ останньої.

Показання до загального ультрафіолетового опромінення: для профілактики авітамінозу Д , рахіту,  для підвищення загальної опірності організму, лікування псоріазу.

Методика загальних опромінень УФ- променями.

При загальному опроміненні впливають на задню і передню поверхню тіла на відстані 100 см. Опромінення починають з ¼ біодози. Існують три схеми загального опромінення: сповільнена, основна і прискорена. За основною схемою послідуючий час опромінення збільшують на величину початкової біодози. Процедури проводять щодня або через день. Сумарно на курс лікування повинно бути 3 біодози.

Апарати. Опромінювач короткохвильовий ультрафіолетовий для одиночного локалізованого опромінення УТН -1. Ртутно - кварцовий опромінювач на штативі ОРК – 21, БОД – 9 , ОН -82 та ін.

Поєднання з іншими процедурами. УВЧ-поле послабляє дію ультрафіолету. В один день разом  з УФО застосовуються  магнітотерапія, ультразвук, інгаляції. Водні процедури мають передувати місцевому ультрафіолетовому опроміненню.

 

 

 

Категория: Мои статьи | Добавил: topavok (07.12.2016) | Автор: Володимир Клімчук W
Просмотров: 186 | Теги: методики, клімчук, фізіотерапія, родовід, псоріаз, ультрафіолетове опромінення
Всего комментариев: 0
avatar
RSS

Категории раздела

Мои статьи [32]

Вход на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Друзі сайта

  • IAIsite.ru moy-testsite
  • Файлы на любой вкус
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • База знаний uCoz