Четверг, 25.04.2024, 12:22
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Фізіотерапія

Електростимуляція

Електростимуляція - це використання постійного імпульсного струму для відновного лікування тканин, органів і систем, особливо нервів і м'язів, які втратили свою нормальну функцію в результаті хвороби або травми.

Лікувальна дія електростимуляції: регуляція активності центральної нервової системи (головного та спинного мозку),  відновлення нервово - м’язового апарату, відновлення тонусу м'язів і обсягу м'язової маси, збільшення судинного русла артеріальної і венозної крові, що живить нерви і м'язи, знеболення.

Методика процедури електростимуляції.

Один нерв або м'яз можуть мати кілька точок стимуляції.

Тривалість стимуляції одного нерва 2-3 хвилини, після чого дають цьому нерву і м'язу 5-8-хвилин на відпочинок, Повторювати електростимуляцію цього нерва 3-4 рази за один сеанс. Тривалість однієї процедури електростимуляції може бути до 20 хвилин. Процедури проводяться щодня 1-2 рази на день. Лікування проводиться курсами по 10-20 днів з між курсовою перервою в 2-3 тижні. Сила струму  залежить від опору шкіри, больової чутливості пацієнта, підбирається індивідуально для кожного випадку.

Умови проведення електростимуляції.

Електростимуляцію слід проводити відразу після теплової процедури (аплікацій парафіном, озокеритом).Чим глибша гіпотрофія м'язів, тим більша тривалість імпульсу потрібна для її скорочення. Інтенсивність струму повинна бути достатньою для отримання виражених скорочень. Періодично поєднувати дію струму з вольовими зусиллями, спрямованими на виконання скорочення м'яза. Доцільно при цьому виконувати пацієнтом рухи з участю симетричних здорових м'язів.

Апарати для електростимуляції:

«Ампліпульс-5», «Тонус-2», « ТУР 21»,«Міоритм»,  «Нейропульс -1», «Радіус 01».

Протипоказання до електростимуляції: гарячкові стани, гострі гнійні запальні процеси, тромбофлебіт, злоякісні новоутворення, епілепсія, дерматози, кровотечі, схильність до кровотеч, висока артеріальна гіпертензія, миготлива аритмія, імплантований електрокардіостимулятор, гострий період інфаркту міокарда, свіжі переломи кісток.

Електостимуляцією займаюся більше 17 років. Маю досвід. Спершу опишу  стимуляцію невритів лицевих нервів. Етіологія невритів лицевого нерву можливо вірусна. В літературі немає достовірних причин його виникнення . Лікування, яке дає позитивний результат: медикаментозне в комплексі з фізіотерапевтичним - УВЧ, озокерит, електростимуляція.

Електростимуляція лицевого нерва.

Хворий лежить на кушетці. Накладаємо пасивний електрод розміром 100 кв. см. на шийний відділ хребта, активний катод розміром 1кв. см. розміщуємо почергово на 3 точки  виходу гілок лицевого нерва. Тривалість впливу - по 3 хвилини на кожну точку виходу нерва. На сеанс три тури. Глибина модуляції -70 -100% , вплив проводиться синусомодульованим струмом РР II і 5, частота від 30 до 100 Гц. Кількість процедур 7-12

 

Клімчук В.О.

RSS

Вход на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Друзі сайта

  • IAIsite.ru moy-testsite
  • Файлы на любой вкус
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • База знаний uCoz