Вторник, 07.07.2020, 22:10
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Фізіотерапія

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Електростимуляція при сколіозі

Сколіоз – бічне викривлення хребта, яке розвивається у дітей і підлітків.

При сколіозі передні поверхні тіл хребців повертаються в сторону випуклості, остисті відростки – в сторону вгнутості.

Симптоми. М’язи на випуклій стороні розтягнуті, ослаблені, на вгнутій - вкорочені і напружені, спостерігається різна висота плечей, лопаток, ліктів, сідниць. За враженістю сколіоз поділяють на чотири степені: 1 степінь – незначне викривлення  хребта на 1º- 10º, яке виправляється самостійно. 2 - степінь деформація хребта на 11ºº - 25º, яке виправляється при витяганні. 3 степінь – викривлення хребта на 26º - 50º, потребує носіння спеціальних корсетів. 3 степінь – викривлення хребта на більше 50º градусів, 3 і 4 степінь викривлення хребта потребує хірургічного втручання. При 3 -4 степені відмічається малорухливість спини, болі в руках, плечах, у спині та попереку, головні болі, оніміння рук і ніг. За типом бокового викривлення хребта розрізняють: шийно-грудний, грудний, поперековий, тотальний. Сколіоз може бути компенсований і некомпенсований, що прогресує і не прогресує. Прогресування сколіозу може спостерігатися в періоди інтенсивного росту дитини -5-6 років і 12-14 років.

Діагностика. Огляд ортопеда, рентгенологічне дослідження хребта.

Причини розвитку сколіозу:

а) вроджені аномалії хребців та ребер;

б)  набуті:  нервово – м’язові та обмінно-гормональні порушення (травма, рахіт, поліомієліт, резекція ребер, асиметричне навантаження на м’язи спини).

 

Лікування. Завдання фізіотерапії при сколіозі 1-2 степені: покращити крово- і лімфообіг, знеболити, укріпити м’язи спини, нормалізувати функцію нервів.

Для цього використовуємо:

1.електростимуляцію зовнішнього косого, квадратного і довгого м’язу спини на стороні випинання імпульсним прямокутним струмом. Тривалість процедури 20 хвилин. На курс лікування 15-20 процедур.

2. електростимуляцію синусоїдальними ритмічними струмами на точки трапецієвидного, широкого м’язу спини та м’язу, який вирівнює хребет. Тривалість процедури 30 хвилин. На курс лікування 10 процедур.

3.  електрофорез кальцію на ділянку хребта. Тривалість процедури 20 хвилин. На курс лікування 15 процедур.

4. магнітотерапія на хребет. Тривалість процедури 20 хвилин. На курс лікування 10 процедур.

5. ударно-хвильова терапія на спину. Процедури проводять у осіб старше 18 років, один раз в п’ять днів. На курс лікування 5 процедур.

Лікувальна гімнастика проводиться під керівництвом реабілітолога. Гімнастичні вправи  призначаються індивідуально. В результаті комплексного лікування при сколіозі 1-го і 2-го ступеня деформація хребта корегується. Проходять болі, повністю відновлюється рухливість спини, зникає асиметрія тіла, попереджаються ускладнення. При 3-му і 4-му ступенях вдається значно полегшити симптоми, зменшити величину викривлення і уповільнити або зупинити розвиток захворювання, значно підвищити якість життя. В медичному центрі «Родовід» можна отримати консультацію і лікування з приводу сколіозу.

 Источник: https://www.rodovid.center/statti/default-title
Категория: Мои статьи | Добавил: topavok (14.11.2019) | Автор: Володимир Клімчук E
Просмотров: 60 | Теги: Електростимуляція, лікування, масаж, фізіотерапія
Всего комментариев: 0
avatar
RSS

Категории раздела

Мои статьи [32]

Вход на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Друзі сайта

  • IAIsite.ru moy-testsite
  • Файлы на любой вкус
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • База знаний uCoz