Пятница, 19.04.2024, 20:08
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Фізіотерапія

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Магнітотерапія

                                                  Магнітотерапія
Біологічні ефекти магнітних полів різноманітні і багаточисельні. Під впливом магнітного поля відбувається активація метаболічних і ферментативних реакцій в клітинах, підсилюється активність клітинного і гуморального імунітету, що приводить до гіпосенсибілізації і послаблення алергічних реакцій у хворого. В електропровідному середовищі (кров, лімфа, плазма) в постійному магнітному полі виникає різниця потенціалів і індукуються струми, величина яких максимальна в полі, яке перпендикулярне потоку рідини. Магнітне поле впливає на гемостаз в непошкоджених судинах неоднозначно: слабе магнітне поле зменшує згортання крові, тоді як сильне - збільшує її на протязі 5- 7 діб з моменту дії. Магнітне поле збільшує проникливість судин мікроциркуляторного русла, що приводить до активації транскапілярного транспорту речовин, сприяє наростанню в тканинах вмісту цитокінинів і простогландинів, а також токоферолу, сприяє посиленню метаболізму в тканинах і відновленню їх електролітного балансу. Магнітне поле (МП) взаємодіє з магнітними полями нейронів, зменшуючи їх спонтанну імпульсну активність.
Сучасні фізіотерапевтичні апарати можуть генерувати постійне, імпульсне, низькочастотне і високочастотне магнітне поле. Для спеціаліста знання параметрів магнітного поля дає можливість коригувати їх для лікування хворих. 
Для лікування постійним магнітним полем використовують магнітофори і магнітоеласти. В них частота магнітної індукції не перевищує 60 МТП. Лікувальні ефекти: седативний, місцевий трофічний, місцевий судиннорозширюючий.

Показання загальні. Поліневрит, неврози, нейроциркулярна дистонія, хвороба Рейно, облітеруючий ендартериїт, хронічний бронхіт, трофічні виразки, захворювання опорно - рухового апарату. Протипоказання для всіх магнітів. Персональна непереносимість постійного магнітного поля, ішемічна хвороба серця, аневризма аорти, гіпотонія, імплантований кардіостимулятор.
Для лікування імпульсним магнітним полем використовують апарати: АМІТ-01, Біомаг, Magstim-2000, MAG-2.

Показання для імпульсного магнітного поля. Наслідки травм апарату опору і руху, остеохондроз, деформуючий спондильоз, плечелопатковий періартрит, радикуліт, токсична полінейропатія, наслідки черепно-мозкових травм з руховими розладами, трофічні виразки і рани, дитячий церебральний параліч. Протипоказання для імпульсного магнітного поля. Ускладнені форми ішемічної хвороби серця, дифузний токсичний зоб ІІІ степені, гострий тромбофлебіт, імплантований кардіостимулятор, епілепсія, гіпотонічна хвороба. 
Для лікування низькочастотним магнітним полем використовують апарати: Полюс -1, АМТ-01, МАГ -30. Ці апарати генерують частоту коливань 10 -100 Гц., магнітну індукцію 50 -75 мТс. Магнітне поле проникає на глибину 6 см. Апарат Полюс 101 створює магнітне поле низької частоти (700 і 1000 Гц) за допомогою соленоїдів. Магнітна індукція в центрі соленоїда складає 1,5 мТс. Універсальним апаратом магнітотерапії є прилад ПДМТ, який дозволяє створювати постійне, перемінне, пульсуюче і імпульсне магнітне поле частотою 25, 50, 75, 150 імп с. Магнітна індукція 100 і 150 мТс. В основі дії низькочастотного магнітного поля діють такі ж закономірності, як у постійного. Крім того, перемінне магнітне поле впливає на рух іонів поблизу мембрани і рух диполів. За рахунок коливального руху форменних елементів і білків плазми активується локальний кровотік, посилюється кровопостачання і трофіка органів і тканин. Низькочастотне магнітне поле стимулює гіпоталамус і гіпофіз, які стимулюють функцію наднирників, щитоподібної залози, статевих органів. В результаті формуються загальні пристосувальні реакції організму, направлені на підвищення його резистентності і толерантності до фізичних навантажень.

Показання. Наслідки закритих травм головного мозку і ішемічного інсульту, захворювання периферичної нервової системи, діабетичний поліневрит, ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба І стадії, хвороба Рейно, хронічні захворювання внутрішніх органів (легень, шлунку, печінки і 12 – персної кишки, нирок), жіночих статевих органів, простатит, переломи кісток, артроз, гнійні рани, опіки, келоїдні рубці. Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до магніту, гостре порушення мозкового кровообігу, ускладнена форма ішемічної хвороби серця, різка гіпотензія, вживлений кардіостимулятор, гострі інфекційні захворювання.                        

Техніка і методика процедур. Соленоїди або індуктори розташовують над проблемними місцями тіла, контактно, або з мінімальним зазором. Вмикають апарат. Встановлюють параметри (величину магнітної індукції, частоту коливань і час процедури. Тривалість процедури 20 – 30 хвилин. Кількість процедур на курс лікування 10, 15, 20.                        

Клімчук В,О.

 

Категория: Мои статьи | Добавил: topavok (15.01.2017)
Просмотров: 257 | Теги: магнітотерапія, медичний центр Родовід, методики, апарати магнітотерапії, фізіотерапія, клімчук
Всего комментариев: 0
avatar
RSS

Категории раздела

Мои статьи [32]

Вход на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Друзі сайта

  • IAIsite.ru moy-testsite
  • Файлы на любой вкус
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • База знаний uCoz