Пятница, 26.04.2024, 13:36
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Фізіотерапія

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Келоїдні рубці шкіри.

Після травм, порізів, операцій залишаються рубці на шкірі, які з часом можуть розсмоктуватися. Цей процес проходить чотири стадії загоєння: епітелізацію, набухання, ущільнення, розм’якшення тканин. В результаті рубці зменшуються, нівелюються на фоні навколишньої шкіри. Як правило, такі шрами не турбують хворого і не потребують лікування (окрім косметичного). Інший сценарій розвитку - утворення келоїду, коли процес розм’якшення тканин зупиняється.

Природа келоїдного рубця до цього часу не вивчена. Цитологічні дослідження демонструють спонтанне розростання грубої сполучної тканини, в якій дуже мало капілярів і великих плазматичних клітин. Лікування келоїдних рубців складне, потребує професійних знань. Лікар має підібрати засоби місцевого впливу, мазі, суспензії, гелі, приєднати фізіотерапію на шкіру місцево, на сегментарні ділянки і на вегетативну нервову систему. Такий комплекс відповідає європейському стандарту.  Фізіотерапевтичні методи.

Починають з лікарського електрофорезу. Для цього використовують медикаменти: лідазу, йод, гідрокортизон, каріпаїн, карипазин. Тривалість процедури електрофорезу 20 хвилин. На курс лікування потрібно до 30 процедур. З метою підвищення ефективності електрофорезу призначають ультразвук самостійно або у вигляді фонофорезу гідрокортизону, ударно – хвильову терапію.

Ударно – хвильова терапія базується на впливі акустичних хвиль високої інтенсивності на келоїдні рубці. Акустичні хвилі з заданою частотою викликають механічне напруження в зоні контакту і, як більярдні кульки, прямують до вогнища ураження, руйнують патологічні утворення, розпушують фіброзні вогнища, сприяють оновленню капілярів, покращують місцевий кровообіг. Результат цієї дії: розсмоктування патологічних фрагментів, проростання нових судин для живлення в проблемну ділянку, зменшення больового синдрому, відновлення функції. Процедури проводять один раз в три дні, або через п’ять днів. Тривалість ударно – хвильової терапії 10-15 хвилин. На курс лікування потрібно 7 - 9 процедур. Діадинамотерапія усуває свербіж і робить рубець м’яким. Подвійний локальний електрод розміщують на рубці і впливають струмом довгого періоду протягом 10 хвилин. Потім електрод розташовують на ділянку симпатичних вузлів того сегменту, який відповідає локалізації келоїду, і впливають двохтактним неперервним струмом на протязі двох хвилин. Через 5 – 6 процедур роблять перерву на 7 - 10 днів і знову повторюють. Хороший позитивний вплив на рубці має лазеротерапія.

 



Источник: http://antidolor.lviv.ua/post/keloid/
Категория: Мои статьи | Добавил: topavok (29.10.2018) | Автор: Володимир Клімчук
Просмотров: 143 | Теги: фізіотерапія, келоїдні рубці, електрофорез, сполучна тканина, ударно-хвильова, родовід, лікування без шкоди
Всего комментариев: 0
avatar
RSS

Категории раздела

Мои статьи [32]

Вход на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Друзі сайта

  • IAIsite.ru moy-testsite
  • Файлы на любой вкус
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • База знаний uCoz