Среда, 24.04.2024, 11:27
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Фізіотерапія

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Фізіотерапія наслідків інсульту

Інсульт – гостре порушення кровообігу мозку.

Причини. Церебральний атеросклероз, гіпертонічна хвороба, ревматизм, цукровий діабет, вроджені аномалії судин головного мозку, інфаркт міокарду, ожиріння.

Ознаки. В залежності від характеру ураження судин головного мозку, інсульти поділяються на п’ять груп: перехідні порушення кровообігу мозку; неемболічний інфаркт мозку; емболічний інфаркт мозку; крововилив в мозок; крововилив в оболонки мозку.

Найчастіше розвивається тромбоз мозкових і магістральних судин головного мозку. Тромбоз і тривалий ангіоспазм судин приводить до ішемічного відмирання клітин мозку в зоні ураженої судини, що супроводжується парезами і паралічами.

Лікування. Фізіотерапію застосовують при ішемічному інсульті в кінці першого тижня, а при геморагічному – через дві неділі після інсульту (при нормальному артеріальному тиску та вираженій декомпенсації серцево-судинної та дихальної систем. Завдання фізіотерапії: профілактика ускладнень, прискорення розсмоктування крововиливу, покращення кровообігу і живлення мозку, швидке відновлення рухів, зменшення збудливості шийного симпатичного апарату. Поряд з лікуванням основного судинного захворювання призначається: лікувальну гімнастику, масаж кінцівок з кінця першої неділі після захворювання; прозерин-електрофорез на ділянку уражених кінцівок, чергувати з дібазолом для покращення збудливості в синапсах периферичної нервової системи, ампліпульс-терапію) на ділянку уражених суглобів. Кальцій – електрофорез на комірцеву ділянку для зменшення проникливості судинних стінок.

Через 30 – 45 днів - йод – електрофорез трансорбітально, через день, на курс лікування 20 процедур. 

Процедури в ранній період сприяють відновленню працездатності вцілівших елементів нервової тканини, подоланню спастичності кінцівок. Спастичність-це стійке підвищення м’язового тонусу з повною або частковою втратою рухових функцій кінцівок. Причина спастичності - втрата анатомічних та  фізіологічних зв’язків головного і спинного мозку внаслідок інсульту. Порушені нервові зв’язки між головним і спинним мозком розгальмовують спинний мозок. Як наслідок, спастичне напруження м’язів -згиначів. Для  подолання спастичності  ми використовуємо: комплекс фізіотерапевтичних вправ, масаж. Перемінне магнітне поле бітемпорально, паравертебрально. на шийні симпатичні вузли, на згиначі передпліч, кисті, розгиначі гомілки і ступні. Перемінне магнітне поле зменшує м’язовий тонус спастичних кінцівок, збільшує рухову активність за рахунок активації нервових елементів кори головного мозку, активізує втрачену провідність в стовбурі головного мозку.

Електростимуляція паралізованих м'язів за допомогою синосуїдальних модульованих струмів. Електростимуляція проводиться з метою розблокування втрачених зв’язків (кора-кінцівка).

Ударно-хвильова терапія покращує кровообіг в зоні дії, зменшує прогресування артрозів, попереджує утворення м’язових контрактур, подразнює рецептори чутливих нервових волокон, що приводить до активізації рефлекторних механізмів , які зменшують м’язовий тонус.

 



Источник: http://antidolor.lviv.ua/post/insult/
Категория: Мои статьи | Добавил: topavok (29.10.2018) | Автор: Володимир Клімчук
Просмотров: 145 | Теги: наслідки, лікування. львів, інсульт, Скарги, ударно - хвильова терапія., інсульту, причини
Всего комментариев: 0
avatar
RSS

Категории раздела

Мои статьи [32]

Вход на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Друзі сайта

  • IAIsite.ru moy-testsite
  • Файлы на любой вкус
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • База знаний uCoz