Четверг, 25.04.2024, 20:32
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Фізіотерапія

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Електрофорез

Електрофорез – метод, який поєднує дію постійного електричного струму і лікарських засобів, що вводяться за допомогою струму. Використовується з 1802 року. Згідно іонної теорії (С. Арреніус, 1887 року) молекули електролітів в розчинах розпадаються на катіони і аніони і під впливом постійного електричного струму переміщуються. Позитивні іони направляються до від’ємного електроду (катод), а негативні іони - до позитивного електроду (анод). Із цього виходить, що при розміщенні розчину на електроді можна ввести заряджену частинку в організм через шкіру або слизову оболонку.
Переваги електрофорезу: не ушкоджуються шкірні покриви, використовуються малі ефективні дози препаратів, створюється депо іонів в шкірі. За допомогою електрофорезу можна створити велику концентрацію діючої речовини в одному місці. Лікарські засоби вводяться в організм за допомогою іонів, тобто вводиться чиста діюча речовина.
Обладнання для електрофорезу: 1. Джерело постійного (імпульсного струму). 2. Електроди пластинчасті. 3. Прокладки 4. Лікарські засоби.
1. Як джерело постійного електричного струму використовуємо апарати: «ПОТОК», «НІОН», РАДІУС 01».
2. Апарати комплектуються різними пластинчастими електродами: свинцевими і металевими. Свинець шкідливий як для пацієнта так і для персоналу. Апарат «Радіус 01» комплектується стальними електродами. Розмір їх стандартний - 1см. кв. Інші апарати мають свинцеві електроди.
3. Прокладки різного розміру випускають з фланелі з вуглецевою сіткою і без неї. Ресурс їх - 100 циклів процедур. Через 6 місяців їх потрібно замінювати. Росія випускає одноразові електроди різних розмірів. Наприклад: одноразовий комплект із 25 прокладок розміром 80 х 120 см. кв., ціна - 170грн (440 руб).
4. Для проведення електрофорезу використовуємо лікарські засоби в невеликих концентраціях 1-5%. Розчини гормонів і вітамінів вводяться з позитивного полюса. Індиферентні лікарські засоби підлужнюємо або підкислюємо в залежності від полярності. Тривалість процедури електрофорезу 20 хвилин. Силу струму встановлюємо до відчуття легкого поколювання. Кількість процедур - 10-12.

Показання для гальванізації електрофорезу: регуляція нервових порушень (неврози, виразкова хвороба, гіпертонічна хвороба),стимуляція регенерації периферичних нервів, ліквідація больового синдрому при невралгії, невриті,розсмоктування хронічних запальних інфільтратів, зменшення і ліквідація секреторних і моторних розладів у системі органів травлення, лор органів, шкіри, очей, опорно - рухового апарату, стабілізація трофічних процесів.

Показання для електрофорезу визначаються фармакологічною дією лікарських препаратів з врахуванням дії постійного електричного струму.

Протипоказання: гострі гнійні запальні процеси, розлади чутливості шкіри, металеві предмети в зоні дії, кровоточивість, пухлини, вік більше 90 років, глибокі психічні розлади.

Можливі поєднання електрофорезу з іншими процедурами:магнітотерапія, лазер, УВЧ - терапія, ультрафонофорез, ультрафіолетове опромінення, озокерит, водолікування (підводне витягання хребта), масаж.


 

 

 

 

Категория: Мои статьи | Добавил: topavok (25.10.2016) | Автор: Володимир Клімчук W
Просмотров: 455 | Теги: медичний центр Родовід, фізіотерапія, клімчук, апарати, методика процедур, електрофорез
Всего комментариев: 0
avatar
RSS

Категории раздела

Мои статьи [32]

Вход на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Друзі сайта

  • IAIsite.ru moy-testsite
  • Файлы на любой вкус
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • База знаний uCoz