Це захворювання найбільше зустрічаються у жінок середнього і похилого віку.
Причини виникнення. Поперечна плоскостопість виникає внаслідок ослаблення функції міжкісткових м’язів та м’язу, який відводить перший палець ступні. В результаті цього розтягуються міжкісткові і круглі м’язи ступні, що супроводжується болями, утворення мозолів між головками плюснових кісток 2-го і 4-го пальців. До причин вальгусної деформації можна віднести: спадковість, надлишкова вага, носіння вузького взуття на високих підборах, довготривале перебування в стоячому положенні.
Клініка. Появляється набряк тильної поверхні переднього відділу ступні, його болючість при пальпації, гіперстезія. В морфологічній картині спостерігається фіброзне потовщення і дегенерація пальцевих нервів, зменшується потік крові в мілких артеріальних судинах. Поперечна плоскостопість супроводжується розплющенням переднього відділу. Як наслідок, великий палець відхиляється назовні, а 1-ша плюснева кістка випинається до середини. Хода таким хворим причиняє багато страждань, вони не можуть користуватися звичайним взуттям. Це захворювання має назву - вальгусна деформація великого пальця ступні.
Лікування. Завдання фізіотерапії знеболити, покращити кровообіг і трофіку тканин ступні і гомілки, усунути вальгусну установку п’яткової кістки, укріпити нервово – м’язевий і зв’язковий апарати ступні, особливо м’язів, які підтримують підошвенне склепіння. Для цього рекомендовано: зменшити статичне навантаження, вагу, використання спеціальних супінаторів.
діодинамотерапія ступні поперечно. Струм двохтактний, хвильовий - 2 хвилини, потім короткий період - 8 хвилин На курс лікування 10 -15 процедур.
електростимуляція м’язів стегна – великий стегновий і довгий стегновий.